Loading...

Google Reklamları

Denizli Google Reklam Ajansı

Google Reklamları

Google AdWords Reklamları, anahtar kelime ve tıklama başına ödeme bazlı bir internet reklam çeşididir. Google Adwords‘te reklamını yapmak istediğiniz web sitesinin içeriği ile ilgili anahtar kelimeler tespit edilir. anahtar kelimeler tespit edilirken potansiyel müşterilerinizin Google üzerinden hangi anahtar kelimeler ile arama yaptıkları dikkate alınarak anahtar kelimeler tespit edilmektedir. Anahtar kelimelere göre ve web sitenizin içeriğine göre düzenlenen reklamlarda tıklama başına ya da görüntüleme başına maliyet hesaplanmaktadır. Böylece Google Reklamı vermek ile elde edeceğiniz fayda oranı ciddi oranlarda yükselmektedir. 

Öncelikle bir Google Adwords hesabı açılır. Anahtar kelimeler belirlenir. Reklamlar hazırlanır ve onay sürecinden geçen reklamlar google aramalarında yayınlanmaya başlar. Potansiyel müşteriniz olabilecek bir kişi Google aramada, Google Adwords hesabınızda belirlenen anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında, reklamlarınız doğal arama sonuçlarının en üstünde veya sayfanın en altında görüntülenir.

Reklamlar, arama sonuç sayfasının üst veya altında "Reklam" etiketi ile görünür. Böylece hedeflediğiniz müşterilere doğrudan erişebilme şansını yakalamış ve işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınız, Google haricinde diğer internet (Görüntülü Reklam Ağı) sitelerinde de yayınlanır. Diğer internet sitelerinde reklamlarınızın görünmesini istediğiniz yeri yani Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da web sitesi içeriğine dayalı hedefleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Google Adwords ile ülke, şehir gibi coğrafi hedeflemeler yaparak seçmiş olduğunuz ülkelerden veya şehirlerden yapılan aramalarda reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Google reklamlarında, reklamların yayınlanacağı günleri, saatleri belirleyebilirsiniz. Örnek olarak pazar günleri veya saat gece 02:00 dan sonra reklam yayınlamamayı tercih edebilirsiniz.

Google Adwords reklamlarında metin, resim ve video tabanlı reklamlar olmak üzere, çeşitli reklam biçimleri arasından seçimler yapabilir ve reklamlarınız ile ilgili ayrıntılı raporlar alarak reklamlarınızın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

Denizli Web Tasarım Firması
KURUMSAL

Denizli Web Tasarım, Denizli Web Tasarım Firması, Denizli Logo Tasarım, Web Tasarım firması

Hakkımızda →

BİZE ULAŞIN
Pelitlibağ Mh. 3406/1 Sk.
No:4/2 DENİZLİ
+90 (549) 551 07 77
BİZİ TAKİP EDİN