Loading...

LOGO TASARIMI

Denizli Logo Tasarım

Logo Tasarımı

Profesyonelce tasarlanmış bir logonun firma ve marka imajınıza oldukça önemli ve pozitif katkıları olacaktır. Markalaşma stratejisinin ilk ayağını oluşturan logo tasarımı, bir firmanın farklılığını ve kurumsal kimliğini temsil eden en önemli etkenlerden biridir. Hemen hemen her sektörde yoğun rekabet koşullarının var olduğu bir geçektir. Bu nedenle markalaşma bir firma için önemli avantajlardan biridir. Markalaşma sürecinde Logo Tasarımı önemlidir. Logo hedef kitlenize firmanın mesajlarını iletir. Bu mesajlar, firmanın tanıtımını, yapılan işi, kalitesini ve farklılığını iletir. Logo uzun yıllar boyunca kullanılacağı için Logo Tasarımının profesyonellerce yapılması gerekir.

Logo ürünleri, hizmetleri veya firmaları birbirinden ayırt edebilmek için tasarlaan ve firmanın kimliği ile bütünleşen harf, renk ve simge bütünlüğüdür. Sembol, metin ve renkler Logo Tasarımının üç önemli parçasıdır ve profesyonelce bir araya getirilmesi gerekir. Bu bileşim iyi olmalıdır ki Logoyu gören kişinin dikkatini çekerek hafızalarda yer edinebilsin.

Logo tasarlarken aslında üzerinde durulması gereken en önemli nokta; logonun özgünlüğü yani benzersiz olmasıdır. Logo firmanın imzası gibidir bu sebeple özgün olmaları gerekir. 

Logo Tasarımı'nın önemli yönleri şunlardır;

  • Firmanın marka imajını besler
  • Benzersiz bir tasarım ve konsept gerektirir
  • Sembol, Metin ve Renk parçalarının sanatsal olarak harmanlanması gerekir
  • Firma mesajını net olarak iletmelidir
  • Renk kombinasyonu önemlidir

Logo tasarlanırken, önce firmanızın ihtiyaçları ve istekleri değerlendirilerek, logo tasarımında bir ana fikir oluşturulur ve projelendirme aşamasına geçilir. Bir süre sonra ana fikir çerçevesinde hazırlanan farklı logo örnekleri, sunum yapılarak değerlendirmenize sunulur. Beğendiğiniz logo örneği üzerinde duruş açısı, kaydırmalar, renk değişiklikleri veya hizalamalar gibi çeşitli tasarım alternatifleri değerlendirilir ve tekrar değerlendirmenize sunulur. Son düzenlemeler yapıldıktan sonra logo çalışması tamamlanır ve baskıya hazır hale getirilir.

Size firmanızın kimliğini ortaya koyacak, markanızı güçlendirecek, rakiplerinizden bir adım önde olmanıza yardımcı olacak, size özel ve profesyonelce hazırlanmış Logolar tasarlayacağız.

 

Önceki sayfa: Firma Tanıtım Filmi Sonraki sayfa: Marka Tescili
Denizli Web Tasarım Firması
KURUMSAL

Denizli Web Tasarım, Denizli Web Tasarım Firması, Denizli Logo Tasarım, Web Tasarım firması

Hakkımızda →

BİZE ULAŞIN
Pelitlibağ Mh. 3406/1 Sk.
No:4/2 DENİZLİ
+90 (549) 551 07 77
BİZİ TAKİP EDİN